Vítejte u největšího prodejce per Parker v ČR.

Historie značky PARKER

Historie značky Parker začíná v osmdesátých letech devatenáctého století, kdy si chudý učitel telegrafie George Safford Parker přivydělával prodejem psacího náčiní svým studentům. Protože se za nabízené zboží cítil odpovědný, všechny špatně fungující kousky sám opravoval.
Při této činnosti brzy došel k poznání, že by mohl vyrobit lepší produkt, a že když bude dobrý, lidé ho určitě koupí. První plnicí pero Parker bylo patentováno v roce 1889 a o pět let později již firma Parker Pen patřila mezi nejvýznamnější hráče na trhu s psacími potřebami.

Pera Parker byla používána mnoha známými a významnými osobnostmi.
Například Giacomo Puccini s ním napsal operu La Bohème, A. C. Doyle jej používal při psaní povídek o Sherlocku Holmesovi.
Pery Parker 51, která patřila generálu Dwightu D. Eisenhowerovi, byla 7. května 1945 podepsána konečná kapitulace Německa. V roce 1962 byla také firma Parker Pen vybrána jako výhradní dodavatel per a inkoustů do britské královské rodiny.

Máte-li zájem zjistit více o historii per Parker, pak jděte na www.peraparker.cz , kde najdete řadu dalších neméně zajímavých informací.

Vytvořte si vlastní dárkovou sadu

Pouze na eParker.cz si můžete sestavit dárkovou sadu
z libovolného pera v nabídce.
Zjistit více